Cena bitcoina falująca powyżej 12500 $, czy byki wygrywają?

Cena Bitcoina jest technicznie zwyżkowa z podejścia odgórnego.

W chwili pisania tego tekstu moneta zmienia właściciela po cenie 13 078 USD, zyskując przyzwoite 14 procent w stosunku do dolara w ostatnim tygodniu handlu.

Mimo to, istnieją oznaki zawyżonej wyceny, biorąc pod uwagę opór przed pozytywnymi skutkami ostatnich dwóch lub trzech dni

W ciągu weekendu ceny utknęły w wąskim przedziale handlowym, ponieważ pociągnięcia tymczasowo podniosły ceny do 13 361 USD (dane z Coinbase), zanim spadły do ​​obecnych cen.

Podobnie jak w drugiej połowie ubiegłego tygodnia, cena Bitcoin Billionaire pozostaje w trybie zakresu. Dzisiejsze maksimum wynosi 13 156 USD, co stanowi wzrost z poziomu 13 045 USD. Ponieważ jednak niedźwiedzie opierają się próbom kupujących, może nastąpić tymczasowy spadek poniżej 12 983 USD.

Za wzrostem uczestnictwa i wzrostem cen kryją się wspierające podstawy

Najważniejszym z nich jest ewolucja Bitcoina jako zarówno cyfrowego magazynu wartości, jak i środka wymiany, zgodnie z przewidywaniami.

Według Michaela Saylora z MicroStrategy, inwestorzy – w obecnym stanie rzeczy – mogą albo zająć pozycję długą na BTC, albo krótką pozycję w USD, ponieważ występuje zniekształcenie. W teorii, wyjaśnia , „przepływy pieniężne z aktywów kapitałowych wolnych od ryzyka musiałyby rosnąć szybciej niż tempo ekspansji monetarnej, aby służyły one jako dobry magazyn wartości”.

Jego firma zainwestowała 475 milionów dolarów w BTC we wrześniu, co spowodowało, że inne spółki publiczne, w tym Square, straciły 50 milionów dolarów.

W zeszłym tygodniu Mode Banking – firma notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych, poinformowała, że zainwestuje 10 procent swoich rezerw gotówkowych w Bitcoin, aby chronić swoich inwestorów przed deprecjacją waluty lub inflacją .