MassMutual kupuje Bitcoin warty 100 milionów dolarów (BTC) z pomocą NYDIG

Gigant ubezpieczeniowy MassMutual zauważa, że najnowszy zakup Bitcoinów jest częścią planu firmy mającego na celu dostarczenie długoterminowej wartości dla właścicieli polis.

NYDIG ułatwi kompletne przechowanie Bitcoinów dla MassMutual.

Inwestycje instytucjonalne nadal płyną w Bitcoin (BTC) w coraz większym tempie. W czwartek, 10 grudnia, Massachusetts Mutual Life (MassMutual) ogłosił zakup Bitcoinu (BTC) o wartości 100 milionów dolarów. Ten zakup Bitcoins pochodzi z pomocą nowojorskiego giganta FinTech NYDIG.

Podobnie jak Grayscale, NYDIG specjalizuje się w oferowaniu usług zarządzania aktywami i usług powierniczych dla Bitcoins (BTC). Obecnie pod jego zarządem znajdują się również aktywa kryptograficzne o wartości 2,3 mld USD. Zgodnie z ostatnią transakcją, NYDIG będzie oferować usługi powiernicze Bitcoin dla MassMutual. Ponadto, w ramach transakcji, gigant ubezpieczeniowy przejmuje również 5 mln USD mniejszościowych udziałów w NYDIG.

MassMutual jest 169-letnią wiodącą firmą ubezpieczeniową w Ameryce, założoną w 1851 roku. Mówiąc o tym ostatnim rozwoju, Tim Corbett, dyrektor inwestycyjny MassMutual, powiedział:

„Wierzymy, że posiadanie udziałów kapitałowych w NYDIG oraz pozycji Bitcoin na naszym ogólnym rachunku inwestycyjnym pomoże nam zapewnić długoterminową wartość naszym właścicielom polis ubezpieczeniowych. Z niecierpliwością czekamy na dalsze poszukiwania dodatkowych sposobów współpracy z NYDIG, zgodnych z naszym stałym naciskiem na innowacje i dywersyfikację“.

MassMutual jest jednym z najnowszych graczy instytucjonalnych, którzy rozgrzewają się do Bitcoinów. W ciągu ostatnich kilku tygodni wielu dużych graczy posiadało MicroStrategy, a partnerzy Guggenheima zwiększyli swoje zaangażowanie w BTC. Poza tym, kilku weteranów Wall Street również rozszerzyło swoje wsparcie dla Bitcoinów.

Wraz ze zmieniającą się dynamiką światowej gospodarki i cyfryzacją pieniędzy, Bitcoin (BTC) stał się potencjalnym faworytem instytucji finansowych.

Rozwój firm zarządzających aktywami kryptograficznymi (Crypto Asset Management)

Ten rok okazał się dla firm zarządzających aktywami kryptocurrency, takich jak NYDIG i Grayscale, grą zmieniającą zasady gry. Wraz z rosnącą liczbą instytucji rozgrzewających się do Bitcoin i innych aktywów cyfrowych, giganci zarządzania aktywami kryptograficznymi odnotowali gwałtowny wzrost. Robert Gutmann, współzałożyciel i prezes zarządu NYDIG, powiedział:

„Strategiczne inwestycje kapitałowe MassMutual podkreślają rolę NYDIG jako wiodącego dostawcy rozwiązań Bitcoin dla instytucji, banków i klientów prywatnych. Przyspiesza to również nasz segment biznesowy white-label, który zapewnia dostosowane do potrzeb wdrożenia naszych podstawowych usług powierniczych, realizacji, finansowania i możliwości AML/KYC dla szybko rozwijającej się grupy dużych instytucji finansowych. Jesteśmy dumni z tego niesamowitego momentu w historii zarówno Bitcoin, jak i branży ubezpieczeniowej. Odzwierciedla to ekspansję Bitcoin na ogólne rachunki inwestycyjne firm ubezpieczeniowych, jak również unikalną zdolność NYDIG do sprostania złożonym potrzebom najbardziej wymagających inwestorów instytucjonalnych“.

Z drugiej strony, Grayscale również odnotowało w tym roku ogromny wzrost. Obecnie Grayscale zarządza aktywami o wartości prawie 13 miliardów dolarów. Dwa najpopularniejsze produkty Grayscale to Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) i Grayscale Ethereum Trust (ETHE). GBTC zarządza aktywami AUM o wartości ponad 10,5 mld USD, a ETHE – ponad 1,7 mld USD. Udział instytucjonalny w Bitcoin prawdopodobnie będzie kontynuowany w następnym roku 2021.