Trzeci najbogatszy człowiek w Meksyku ujawnia swoje udziały w Bitcoin (BTC)

Ricardo Salinas Pliego, trzeci najbogatszy człowiek w Meksyku, ma 10 procent swojego portfela płynów w Bitcoin. Rekomenduje również The Bitcoin Standard, książkę ekonomisty Saifedeana Ammousa, zgodnie z wpisem na Twitterze 18 listopada.

Bitcoin jest Rajem Miliardera

Według Forbesa meksykański biznesmen ma wartość netto 11,8 mld dolarów. Jest on przewodniczącym i założycielem Salinas Grupo, grupy firm zajmujących się telekomunikacją, mediami, bankowością i usługami finansowymi.Pomimo jego bliskich powiązań z Andresem Manuelem Lopezem, prezesem.

Meksyk, jego stanowisko w sprawie Bitcoina jest inne. Salinas uważa, że Bitcoin jest tarczą chroniącą przed wywłaszczeniem rządu. Opór cenzury i przechowywanie cech wartości monety to ogromne szuflady.
W momencie pisania, cena Bitcoina jest wysoka na trzy lata, powyżej 18.000 dolarów; 2.000 dolarów nieśmiało z jego wszech czasów. Z perspektywy, cena Bitcoin jest w górę 57 procent w ostatnim miesiącu, więcej niż podwojenie z roku na rok.

Analitycy twierdzą, że ostatnia pompa ceny Bitcoin jest z powodu instytucji. Za pośrednictwem podmiotów regulowanych, takich jak Grayscale Investment, inwestorzy o wysokiej wartości netto mogą przeznaczyć część swoich ogromnych portfeli na kryptokursy. Większość z nich preferuje płynne aktywa cyfrowe z odpowiednimi wskazówkami od regulatorów.
Salinas jest inwestorem Bitcoin. W jednym z kolejnych postów powiedział Danowi Heldowi, że nawet w miarę wzrostu aktywów cyfrowych, nie ma „stampede“ od czasu, gdy po raz pierwszy skierował swoje fundusze do Grayscale Investment w 2016 roku.

Zatwierdzenie instytucjonalne i korporacyjne

Najnowsze informacje od menedżera zasobów cyfrowych pokazują ich stały wzrost. Na przestrzeni lat, z powodzeniem zwiększyli swoje udziały w Bitcoinach do ponad 500.000. Zainteresowanie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przyspieszyło i wzrosło o 50 procent, co wskazuje na rosnące zainteresowanie instytucji.

Fragment raportu finansowego JP Morgan stwierdził, że Grayscale Investment Bitcoin trust odnotowuje znacznie większy napływ środków z instytucji niż fundusze inwestycyjne typu ETF (ang. gold Exchange Traded Funds).

Oczekuje się jednak większego napływu. Ich ostatnie badanie ujawniło motywację inwestorów Bitcoin. 60 proc. wszystkich inwestorów Bitcoin-interest przyciągnęły perspektywy wzrostu aktywów cyfrowych.

BTCManager poinformował również o zdecydowanych planach Anthony’ego Scaramucci’ego dotyczących inwestycji w Bitcoin i aktywa cyfrowe. Ich propozycja czeka na zatwierdzenie przez SEC.